PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 657
ocen
7,0 10 1 17657
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

Po 12 godzinach pracy postanowiłem odrobinę się rozerwać i obejrzeć
sobie jakiś lekki film. Na biurku leżało pudełko ze Shrekiem, którego
widziałem już 5 razy i Flyboys. Sama okładka filmu z dziarskim
młodzieńcem w czapce pilotce, nie zapowiadała nazbyt mądrego filmu, ale
jednak wybrałem Flyboys, na niezłą akcję, popisy kaskaderskie itd. I
wiecie co? Lepiej bym zrobił gdybym obejrzał Shreka po raz 6ty...
Wiedziałem że film będzie przesłodzony w typowo amerykańskim stylu i w
porządku - po ciężkim dniu nie zawsze mam ochote na kino ambitne, ale to
już była przesada! To było Hollywood na sterydach !
Wszyscy chłopcy w filmie byli ładni, bohaterscy i kochali swoją
ojczyznę! Byli gotowi ryzykować życie dla honoru i miłości! To było tak
słodkie że miałem ochotę się porzygać!
Gra aktorska - kupa drewna. Na tle aktorów grających w tym filmie, Oscar
należy się lwu - maskotce oddziału, za to że tak sympatycznie ryczał!
Ktoś wspomniał że film ma niezłe sceny walk . Faktycznie, poza
sympatycznym lwem, tylko manewry powietrzne wzbudziły moje
zainteresowanie, choć Perl Harbor to to nie było.
Ogólnie film bardzo średni. Można obejrzeć pod warunkiem że traktuje się
go w kategoriach lekkiej, nie wymagającej rozrywki. Mimo wszystko
następnym razem wybiorę jakąś zabawną bajkę: Shrek, Epoka Lodowcowa -
tam przynajmniej reżyser nie stara się wmówić że alianci wygrali wojnę
dzięki dzielnym amerykańskim chłopcom ...

djsenseimike

Po 2 godzinach pracy powinienes isc spac a potem obejrzec ten film. Powiedz mi za co chociaz polowa z nich mogla kochac swoja ojczyzne? Cassidy nawet nie walczyl dla Francji tylko mscil sie za przyjaciol, Rawlings stracil w USA ranczo i na dodatek mial klopoty z prawem bo kogos strzelil po mordzie,
Beagle napadl na bank z plastikowym pistoletem i tez musial uciekac. Rzeczywiscie mieli powody zeby kochac swoj kraj. Tak dla odmiany poszli sobie polatac. Zanim zaczniesz opowiadac glupoty w stylu "tam przynajmniej reżyser nie stara się wmówić że alianci wygrali wojnę
dzięki dzielnym amerykańskim chłopcom ... " pomysl troche. Nigdzie nie bylo powiedziane ze to dzieki Amerykanom wojna zostala zakonczona. Film opowiadal o loasach eskadry Lafayette a nie losach lotnictwa. A i jeszcze cos: jak ty bys sie zachowal gdybys co dzien widzial smierc swoich przyjaciol i na dodatek nie mogl im pomoc?

ocenił(a) film na 4
djsenseimike

Jak dla ciebie lovestory Pearl Harbor jest wyznacznikiem dobrych scen powietrznych to gratuluje.Z reszta w Flyboys były one beznadziejne.W Pearl Harbor byly już chyba lepsze.

ocenił(a) film na 2
djsenseimike

a ja się tam zgadzam, że totalna chała z tego filmu. :-P Nierealny i w dodatku przejaskrawiony. Jeden z najgorszych filmów wojennych jakie widziałam. Moim zdaniem powinni wykasować określenie "dramat", to była po prostu baśń o pierwszych śmiałkach-zabójcach w powietrzu.

ocenił(a) film na 2
Paramita

Hm... teraz kiedy przeczytałam te dwie odpowiedzi stwierdzam, że społeczeństwo w naszym kraju zbyt wiele amerykańskich filmów ogląda.

Moi drodzy, z pewnością nie obejrzeliście zbyt wielu "dramatów wojennych". Ten film nawet nie zasługuje na to miano, jak już wcześniej pisałam. Po pierwsze nie możecie nikomu wmawiać "co byś zrobił gdyby", tak myślą wyłącznie osoby przezywające film ad hoc. Poza tym reakcja aktorów jest wymuszona scenariuszem i widzimisiami rezysera. Nikt z nas nie może sobie wyobrazić i chociażby podejrzewać reakcji na daną sytuację, jeżeli wcześniej się w takowej nie znalazł. Jeżeli tego nie rozumiecie, to trudno. To właśnie jest odwieczny dylemat "Jądra Ciemności"("Czas Apokalipsy"). :-P
Zresztą zgadzam sie z tym, że reżyser jasno daje do zrozumienia, iż Amerykanie wtykali swój nos w każdą wojnę i w każdej pokazywali jak należy zwyciężać. To totalna mrzonka z Amerykańskiego Snu.

Paramita

Lubię kino wojenne, i ten film potraktowałem bardzo lekko z przymrużeniem oka.Ot sympatyczna rozrywka i lubię ogladać filmy które choć trochę przybliżą mi aurę tamtych czasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones