PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 660
ocen
7,0 10 1 17660
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

film na faktach

ocenił(a) film na 7

ciekawe w ilu procentach, czy naprawdę nigdy się nie spotkali czy jeszcze później się nie szukali, zastanawia mnie to, kto to dokumentował? zwykły pilot gdzie to opisano?
Losy każdego z nich po wojnie.
to była I wojna a co działo się z nimi w trakcie II wojny Rawlings nigdy nie usiadł już za sterem czy oby na pewno?.
Czy oni się spotkali później w końcu byli przyjaciółmi?
ot moja niezaspokojona ciekawość.

Sienna_3

Film jest dość luźno oparty na faktach. Na wikipedi są podane nazwiska pilotów na których wzorowano postacie w filmie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Flyboys_%28film%29

Sienna_3

trochę się wkurzyłam , jak powiedzieli,że się już nigdy nie spotkali ;( mam nadzieję,że to nie prawda, nie lubię gdy filmy się tak źle kończą
cieszę się,że ci najważniejsi przeżyli , co prawda nie wszyscy ale myślałam,że będzie dużo gorzej ;)
film, jak dla mnie, świetny, mam zamiar go jeszcze nie raz obejrzeć
pozdrawiam ;)

Sienna_3

ja załuje, ze on sie juz nigdy nie spotkał z Lucienne. :( to prawda szkoda, ze nie wszystkie filmy koncza sie szczesciwie. :) ale przynajmniej uswiadamy sobie, ze takie jest zycie. My gonimy za miłoscia i myslimy, ze w naszym zyciu bedzie happy end.. ale niestety. ;) Bardzo fajny film, lecz przeszkadzały mi troche efekty komputerowe. za duzo.

ocenił(a) film na 8
karoolcccia

Uwielbiam filmy tego typu. Scenariusz oparty na faktach, osadzony w czasach wojny i brak happy endu. Nie wszystko dobrze się kończy. Główny bohater przezył, zbudował swoją wymarzoną farmę, a ze nie dane mu było już nigdy spotkać Lucienne... takie jest życie, spotkali sie, przezyli wspolnie wspaniale chwile, ktore na pewno wspominali do konca swego zycia, bez wzgledu na to gdzie rzucił ich los. Przeciez takie własnie jest życie! Moj tata stwierdził w trakcie filmu ze w czasie i wojny swiatowej nie bylo jeszcze tak smigajacych samolotow robiacych takie cuda w przestworzach, ale co tam... malo istotne. Swietny film!

użytkownik usunięty
WhiteRoses2410

Tacie polecam film Hell's Angels z 1930 roku, aby zobaczył, co samololoty z tamtego okresu potrafiły. W tamtym filmie wszystkie zdjęcia są autentyczne, gdyż animacji komputerowej w tamtych czasach nie było w ogóle, ani nawet możliwości nakładania obrazu na obraz. W zasadzie to nie było jeszcze na świecie kalkulatorów, a samoloty już wymiatały :)

ocenił(a) film na 8

o super, potrzebuje argumentów zeby mu to udowodnic :) dzieki za informacje :)

30'ty to jednak parę lat później. Niby niewiele, ale porównajmy technikę komputerową z roku 1990 i 2000 - różnica kolosalna. Poza tym Howard Hughes był nienormalny ;)

użytkownik usunięty
Pete

Ale zauważ, że użyto do filmu niemieckich fokkerów D VII pamiętających minioną wojnę, chociaż niewykluczone, że Hughes je "odrobinę" podrasował :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones