PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 657
ocen
7,0 10 1 17657
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

Czarnoskóry lotnik walczący w I Wojnie Światowej to dziwo nie znane historykom. Swego czasu pewne kontrowersje wzbudził Murzyn w drużynie Robin Hooda - ale w "Księciu Złodzieji" było to usprawiedliwione fabułą, zagrał wyborny aktor Morgan Freeman i nie był to film historyczny. Tutaj chociaż ten film to zwykła bajka, to mimo wszystko jest osadzony w konkretnych realiach historycznych. Za niedługo w każdej filmowej drużynie wikingów będzie musiał się obowiązkowo znaleźć afroskandynaw, chińczyk i gej.

ocenił(a) film na 8

"Czarnoskóry lotnik walczący w I Wojnie Światowej to dziwo nie znane historykom."

Śmiem twierdzić, że nie masz racji. Jeśli nie znasz faktów to lepiej po prostu się nie udzielaj. Następnym razem, zaczerpnij najpierw trochę informacji, a dopiero potem pisz posty o tym, co jest prawdą historyczną, a co jedynie fikcją.

użytkownik usunięty
NYPD

Może i nie mam... Proszę zatem o podanie nazwiska tego dzielnego podniebnego wojaka lub w jakiej jednostce służył. Ewentualnie proszę o źródło w którym znajdę informacje o czarnoskórym lotniku walczącym w I Wojnie Światowej.

użytkownik usunięty
NYPD

Tutaj jest tylko wzmianka o piechocie, pilotów nie widzę:
http://www.liu.edu/cwis/cwp/library/aaffsfl.htm#WWONE

użytkownik usunięty
NYPD

Zwracam honor:
http://en.wikipedia.org/wiki/Eugene_Bullard

ocenił(a) film na 7

1. Już raz wspominałem, że był taki lotnik.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugene_Bullard
nie będę się rozpisywał znowu bo mam mało czasu ;) oczywiście są szanse, że on nie walczył w tej eskadrze akurat ;).
No ale muszę napisać, że skrajny rasizm i nietolerancja to wymysł XIX wiecznej doktryny narodowych socjalistów, która posłuch znalazła dopiero w XX wieku, więc w okresie I wojny pilot musiał umieć latać a skąd pochodzi nie miało znaczenia jak opanuje te diabelskie machiny ;).
Klasyfikacja ludzi to wymysł lat 30tych. No w USA oczywiście współczesny rasizm ma dużo dłuższa historię.

...A walka klas została wymyślona przez Marxa(TAK NA MARGINESIE), bo kiedyś jak ktoś był biedny to kombinował by być bogaty zamiast iść i wybijać bogatemu okna (jak jest obecnie)...

2. Kiedyś po prostu agresję wyładowywano walcząc (sporty, wojna, współzawodnictwo itp.) ;) i stąd ludzie nie tłukli się na przedmieściach Paryża (2006 i 2007) jak mieli doła tylko lecieli spuścić łomot Niemcom na froncie ;).

Poza tym te "samoloty" powstawały w prywatnych firmach i co miesiąc powstawały nowe genialne konstrukcje, więc walka w powietrzu miała bardzo burzliwy przebieg :D a samoloty były wolne, zawodne, ale potrafiły robić niezłe akrobacje jak wprawny pilot nimi latał...

KREATOR

Rasizm i nietolerancja nie były wymysłem XIX wiecznej doktryny narodowych socjalistów, gdyż ich po prostu jeszcze nie było w XIX wieku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones