PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 660
ocen
7,0 10 1 17660
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

Końcówka

ocenił(a) film na 9

Jak wam sie podobało zakończenie? Bo jak dla mnie, to trochę spaprali sprawę. Po dość nudnawym wątku miłosnym, rekompensatą dla mnie byłoby, gdyby przynajmniej sie odnaleźli. A tak, czułam lekki niedosyt. Poza tym muzyka, realizacja i inne wątki - bardzo fajne. A co wy myślicie?

top_secret

Jak mogli się odnaleźć, skoro film był na faktach, a te mówią, że nigdy się nie odnaleźli?

ocenił(a) film na 3
top_secret

cały film jest spaprany, co to ma być!!!Pearl Harbor dla ubogich.

top_secret

Dobrze że się nie odnaleźli, byłoby za bajkowo i nierealistycznie :P

ocenił(a) film na 9
top_secret

Moim zdaniem powinni sie odnalezc :P wlasnie to mnie bardzo zaskoczylo. myslalem ze bedzie jeszcze na koncu filmu jakas 4-5 min scenka z Paryza a tu d... :/ Ale i tak 9/10 moglo by byc troche wiecej humoru, ale to w koncu dramat ;)

Ramoz

Eee, jak dla mnie bardziej wojenno-przygodowy, z naciskiem na przygodówkę ;)

Spitfeuer

Ten motyw z tą 'Lusijen' to porażka moim zdaniem ;p Jakby to na siłę było już.

ocenił(a) film na 6
New_Age

osobiscie to wolalbym juz zginąć niż nie zobaczyc więcej milosci swojego życia, moze byl to zwykly przelotny romans a w filmie, nam wydawalo sie ze to cos wiecej

top_secret

Jak dla mnie najgorszym momentem w filmie było to jak główny bohater zestrzelił tego Niemca z orłem zwykłym pistoletem. To już była przesada. Myślałam, że zrobi sztuczkę a la dowodzący. Ta scena była trochę żenująca. Ale sam film jest niezły.

Moniia

No tak. To było żałosne. I tyle fatygi, ten z dzięciołem zginął, dowodzący zginął, a ten się z nim zrównał i z pistoletu.

top_secret

Ekhmn. Fakty zobowiązują. Poza tym happy endy są z natury głupiutkie.

użytkownik usunięty
ssasa

tylko czemu w tym filmie lataja prawie same czerwone barony??!!

ocenił(a) film na 8

Właśnie! Tylko Czerwony baron malował samolot na czerwono, żeby go odróżniali, a w filmie wszyscy mają czerwone samoloty!

Sturmabteilungman

Fakt, ale wyróżnia się ten czarny (black falcon) Taki black baron :)

ocenił(a) film na 7
kuboski

Yo!

Cala Jasta 11 latala w samolotach pomalowanych na czerwono. Tylko mieli male plaszczyzny w innych kolorach, aby sie odrozniac - np. brat Manfreda Lothar von Richhofen mial czerwony samolot i zolty dziob samolotu (oslone silnika).

Ale fakt, ze przesadzili troche. Dr1 nie byly tak strasznie popularne, jak to w tym filmie pokazali. Wyprodukowano ich troche ponad 400 i pare razy uziemiano z uwagi na problemy konstrukcyjne (urywaly sie gorne platy).
No i jakos tak chyba jeszcze Dr1 w ogole nie bylo, w czasie, w ktorym osadzona jest akcja filmu.

Zdecydowanie jest to film oparty na mitach, krazacych wokol tematu lotnictwa I wojny oraz na najbardziej rozpoznawalnych ikonach, symbolach tego okresu lotnictwa. Naleza do nich Czerwony Dr1, sterowiec Zeppelin, brak spadochronow, rycerskie pojedynki 1 na 1.
Jako film tego typu - czyli z przymrozeniem oka na historyczne fakty - calkiem niezly.

Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones